alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt
Räätälöidyt matkat

10 päivän yhdistetty kaupunki- ja rantaloma eteläisessä Vietnamissa. Nauti ensin shoppailusta, nähtävyyksistä ja runsaista ja tasokkaista palveluista Vietnamin suurimmassa kaupungissa Ho Chi Minhissä (ent. Saigon), jonka jälkeen lennät Vietnamin etelärannikolla sijaitsevalle Phu Quocin saarelle rentoutumaan saaren rauhallisilla rannoilla, joita huuhtelevat Etelä-Kiinanmeren lämpimät vedet.

Avaa tulostettava versio

Matkustusaika: 10 päivää
Hinta: 1400.00€ hh / 1hh-lisä €

Matkaohjelma

Helsinki – HCMC (Saigon) – Phu Quoc – HCMC (Saigon) – Helsinki

PÄIVÄ 1 > Lennot Helsinki – Saigon

PÄIVÄ 2 > Saigon
Saapuminen perille, lentokenttäkuljetus ja majoittuminen Saigonin keskustassa sijaitsevaan hotelliin. Yöpyminen Metropole Hotel (3*) tai vastaava.

PÄIVÄ 3 > Saigon (A)
Aamupala hotellilla ja omatoimista aikaa Saigonissa. Yöpyminen Metropole Hotel (3*) tai vastaava.

PÄIVÄ 4 > Saigon (A)
Aamupala hotellilla ja omatoimista aikaa Saigonissa. Yöpyminen Metropole Hotel (3*) tai vastaava.
Puolipäiväretki Cu Chin tunneleille lisämaksusta (40euroa/hlö). Hinta sis. Englannikielisen oppaan ja kuljetukset.

PÄIVÄ 5 > Phu Quoc (A)
Varhaisen aamupalan jalkeen kuljetus lentokentälle, josta aamulennolla n. klo 8 30 minuutin lento Phu Quocin saarelle. Kuljetus hotellille ja loppupäivä rannoilla laiskoittelua. Yöpyminen Mango Bay Resortissa (3*, bungalow-huone).

PÄIVÄ 6 > Phu Quoc (A)
Omatoimista aikaa Phu Quocin saarella ja rannoilla lepäilyyn. Voitte tehda myös snorkkeliretken An Thoin saarille Phu Quocin eteläpuolella, kalastaa, sukeltaa tai vuokrata mopon ja ajella saaren muille rannoille, torille tai kyliin. Yöpyminen Mango Bay Resortissa (3*, bungalow-huone).

PÄIVÄ 7 > Saigon (A)
Aamulla kuljetus Phu Quocin lentokentälle ja lento Saigoniin. Kuljetus hotellille. Yöpyminen Metropole Hotel (3*) tai vastaava.

PÄIVÄ 8 > Saigon (A)
Aamupala hotellilla ja omatoimista aikaa Saigonissa. Yöpyminen Metropole Hotel (3*) tai vastaava.

PÄIVÄT 9-10 > Paluulento Saigon – Helsinki.
Saapuminen perille Suomeen seuraavana päivänä.

ESIMERKKIHOTELLIT (valikoimassamme on runsaasti eritasoisia hotelleja)

Saigon: 5 yötä, Metropole Hotel 3*, http://www.metropolesaigon.com
Phu Quoc: 5 yötä, Mango Bay Resort 3*, http://www.mangobayphuquoc.com

Matkan hintaan sisältyy:

Matkan hinta sisältää lennot kohteeseen, matkaohjelman mukaiset maan sisäiset lennot, lentokenttäkuljetukset, kaikki matkaohjemassa mainitut majoitukset ja ateriat.

Matkan hinta ei sisällä:

Matkavakuutusta, matkaohjelmassa mainitsemattomia aterioita, ruokajuomia, henkilökohtaisia kuluja, lentolippujen hintaan sisältymättömiä paikallisia lentokenttävaroja, eikä tippejä.

Avaa tulostettava versio

Lisätiedot

Matkan tägit

MANDALA TRAVEL OY, Köydenpunojankatu 4, 00180 Helsinki, puh.09-42599822, aukioloajat: 9-17 ma-pe